Prezenty świąteczne cieszą osoby w każdym wieku, ale nie każdy ma w życiu to szczęście, by beztrosko spędzać święta z rodziną. W trudnej sytuacji z reguły są osoby starsze, samotne i schorowane. Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej udowodnili, że święty Mikołaj pamięta o wszystkich.

Piękna pomoc dla marginalizowanej grupy

Dzięki programowi społecznemu, do którego przystąpiły Domy Pomocy w gminie Skawina, seniorzy uczestniczący w zajęciach w Ośrodkach Pomocy Społecznej mieli okazję spotkać się z Mikołajem. Pierwszym zadaniem było jednak napisanie listu do świętego Mikołaja, co większość seniorów ostatni raz robiła wiele lat temu. Wizyta Mikołaja i Śnieżynki ucieszyła wszystkich seniorów bez wyjątku. Otrzymali oni upragnione prezenty, a przy okazji poczuli magię świąt.

Pracownicy Domów Pomocy podkreślają, że osoby starsze i schorowane stanowią najbardziej marginalizowaną grupę społeczną. Tymczasem aktywizacja społeczna i dodatkowe zajęcia sprawiają, że seniorom lepiej się żyje — są zdrowsi, szczęśliwsi i czują sens życia. A to przecież jest bardzo ważne dla każdego.