W roku 2019 Małopolska biła rekordy popularności wśród turystów zagranicznych. Regionalne skarby i malownicze zakątki odwiedzali między innymi Niemcy, Włosi, Brytyjczycy i Francuzi. Nie brakowało również Amerykanów. Ruch turystyczny osłabiła pandemia, a później atak Rosjan na Ukrainę. Z tego powodu obcokrajowcy boją się odwiedzać Małopolskę, bo leży blisko granicy z ogarniętym wojną krajem.

Małopolska uspokaja klientów zagranicznych

Turyści zagraniczni są dla Polski niezwykle cenni, gdyż przeciętnie są w stanie wydać więcej pieniędzy niż turysta krajowy. Popularność wśród klientów zagranicznych wpływa również na prestiż miast turystycznych. Nic więc dziwnego, że Małopolska chce odzyskać dawną sławę. Trzeba przy tym przyznać, że sami Polacy bardzo się postarali, by ruch turystyczny w Małopolsce nie zmalał. W zeszłym roku region odwiedziło kilka milionów Polaków więcej niż rok wcześniej. Polscy turyści przeważnie decydowali się na wycieczki jednodniowe.

Województwo małopolskie stara się uspokoić turystów z zagranicy. Pomocne okazują się zagraniczne media, które chętnie promują polskie miasta, doceniając tutejsze atrakcje.