Niepozorne miasteczko założone w 1364 roku za sprawą Kazimierza Wielkiego, zaledwie kilkanaście kilometrów dalej leży drugie co do wielkości miasto w Polsce — Kraków. Miasto od 1992 roku aktywnie wspiera amatorskich artystów oraz sportowców i jest bardzo korzystną lokalizacją dla inwestorów. Z powodzeniem dba również o swoją historię i lokalną kulturę. 

Gmina Skawina ostoją przedsiębiorców

Kraków, autostrada A4, trasa kolejowa i lotnisko, a to wszystko w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od miasta Skawina. Czyni to całą gminę atrakcyjną lokacją dla wielu przedsiębiorców. Otwiera się tu wiele przedsiębiorstw i miejsc pracy. Miasto doskonale dobiera inwestorów, którzy wkładają ogromne chęci w poprawę jakości środowiska i zmniejszenia zanieczyszczeń. Gmina wywiera spory nacisk, jeśli chodzi o rozwiązania ekologiczne. 

Skawina inwestuje w rozwój i przyszłość

Gmina nie śpi i każdego dnia prężnie się rozwija. W zaledwie kilka lat usprawniono wszystkie drogi, a także na bieżąco inwestuje się w sieci wodno-kanalizacyjne na terenie całej gminy. Nie brakuje także pieniędzy na wspieranie zaplecza sportowego i rekreacyjnego. Wszyscy mieszkańcy walczą o lepsze miejsce każdego dnia. Miasto i gmina kwitną dzięki zgranej współpracy administracji, młodzieży i lokalnych biznesmenów. 

Rekreacja i zabytki w gminie Skawina

W całej gminie zachowało się łącznie kilka dworków, które zostały wpisane do rejestru zabytków. Będąc w mieście warto zobaczyć Dwór Korabniki oraz przepiękny Pałacyk Sokół. Jednak Skawina zainteresuje nie tylko miłośników historii i pięknych budowli, ponieważ samo miasto jest bardzo nowoczesne. Posiada własną halę widowiskowo-sportową, basen, stadion miejski i Ośrodek kulturalno-rekreacyjny. Znajdziesz też tutaj teatr i muzeum regionalne.

Skawina — miasto sportu i spotkań towarzyskich

Każdego roku na terenie gminy odbywa się ogromna ilość wydarzeń sportowych i nie tylko. Liczne biegi i zawody sportowe — Bieg Niepodległości, Bieg Skawiński, Pływackie Mistrzostwa Skawiny itd. Co roku organizowane są również Dni Skawiny, Noworoczny Koncert Galowy i Skawiński Tydzień Teatralny. A to wciąż nawet nie połowa wszystkich wydarzeń.