Nasze miasto ma się czym chwalić! Zawodnicy Inline Alpine Team nie zwalniają tempa i pewnie ruszają po swoje. Nie tak dawno temu drużyna uzyskała stypendia sportowe, a teraz wraca do nas z licznymi medalami. Odnieśli sukces w Słowacji i Czechosłowacji oraz przekroczyli własne granice podczas Pucharu Świata w tej dyscyplinie.

Inline Alpine to połączenie rolek z narciarskim slalomem. W polskim tłumaczeniu dyscyplina znana jest pod nazwą wrotkarstwo alpejskie.

Starcie gigantów w Słowacji

Podczas Mistrzostw Słowacji oraz Pucharu Świata, które odbyły się w Spisska Nova Ves 24 i 25 lipca wzięło udział trzech zawodników drużyny Inline Alpine Team Skawina. Z Mistrzostw Słowacji z medalem wrócił tylko Mateusz Kapała, który zajął ostatnie miejsce na podium w kategorii U10. Chociaż pozostałym dwóm zawodnikom szło z początku bardzo dobrze, to nie ukończyli oni wszystkich przejazdów. Jednak nic straconego!

Następnego dnia podczas walki o Puchar Świata zawodnicy polskiej kadry pomyślnie ukończyli wszystkie trasy. Warto zaznaczyć, że zawody nie należały do najłatwiejszych. Skawińska drużyna rywalizowała z najlepszymi zawodnikami z aż 7 różnych krajów. Anna Nowak zajęła 9. miejsce w rankingu, ale za to ustanowiła swój nowy życiowy rekord i jako jedyna z polskie reprezentacji poradziła sobie z obydwiema trasami.

W mistrzostwach Czechosłowacji wszyscy trzej reprezentacji uzyskali wspaniałe wyniki. Patryka Kapała zdobył pierwsze miejsce w kategorii U12! Z kolei Anna Nowak zajęła 4 miejsce wśród seniorek. Na miejscu czwartym, ale w kategorii U10 ukończył zawody Mateusz Kapała.

Co dalej? Jakie plany mają zawodnicy Inline Alpine?

Jedno jest pewne — zawodnicy nie spoczywają na laurach. Po tak dużych sukcesach co prawdą należy im się regeneracją, ale już za moment wracają do ciężkich treningów. We wrześniu biorą udział w Mistrzostwach Polski i Europy, a także po raz kolejny zawalczą o Puchar Świata.