Akcja „Sprzątamy Zieloną Małopolskę” idzie pełną parą, a mieszkańcy Skawina i gminy dumnie w niej uczestniczą! Tym razem ekologicznymi bohaterami zostali pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie. Śmieci i różnego rodzaju odpady w lasach to okropna plaga i ciągła niezmordowana walka. To właśnie z tego powodu powstają akcje takie jak ta. 

Inicjatywa „Sprzątamy Zieloną Małopolskę”

Ideą programu jest spopularyzowanie ekologicznej postawy wobec przyrody i pokazanie, że dbanie o zieleń jest fajne. Chodzi w niej głównie o to, aby zachęcić ludzi do organizowania proekologicznych inicjatyw — sprzątanie terenów zielonych. Niestety jest to wciąż ogromny problem. Lasy, pola, jeziora i łąki wciąż są pełne najrozmaitszych odpadów — butelki, plastikowe opakowania po jedzeniu, reklamówki, papierki, puszki, kartony oraz naprawdę wiele innych rzeczy, których nikt by się tam nie spodziewał. 

Właśnie dlatego pracownicy UMiG w Skawinie na czele z burmistrzem Norbertem Rzepisko postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Posprzątali las w Korabnikach i pokaźnie uszczuplili śmieciowe zapasy. Przy odrobinie chęci każdy może dorzucić swoją cegiełkę i pomóc w oczyszczaniu środowiska. 

Urząd Miast i Gminy w Skawinie zachęca do tego wszystkich mieszkańców. UMiG zobowiązał się do zaopatrzenia wszystkich chętnych w rękawice ochronne i worki do zbierania śmieci. Obiecał również zaopiekowanie się wszystkimi zebranymi śmieciami i ich zabranie. W celu zdobycia większej ilości informacji i uzgodnieniu ewentualnych szczegółów (miejsce akcji, a także przekazania potrzebnych narzędzi i obioru śmieci) należy kontaktować się z urzędem poprzez e-mail: [email protected]

Można również zadzwonić na któryś z podanych tutaj numerów telefonu:

  • 122770153
  • 122770108
  • 122770150

Naprawdę ciężko uwierzyć w ilość porozrzucanych po lesie śmieci. Warto się zmobilizować i wspomóc gminę Skawina w walce o piękne i czyste krajobrazy. Jest to w końcu wszystkich wspólne dobro i powinniśmy o nie dbać.