24-25 lipca odbył się seans komediowo-kryminalny w plenerze. Organizatorami spotkania było Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Tego typu wydarzenie odbyło się po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Wakacyjne kino zderzyło się z entuzjazmem i ogromny zainteresowaniem wśród mieszkańców. 

Co było grane?

Pierwszego dnia kinomaniacy mogli obejrzeć film „Na noże” wyreżyserowany przez Riana Johnsona. Następnego dnia również można było zatopić się w kryminale klimaty podczas seansu „Dżentelmeni”. Jednak to nie wszystko! CKiS zadbało o każdy szczegół — można było rozsiąść się na wygodnych leżakach i zakupić popcorn na stoiskach. 

Oprócz kina, zaraz obok, na rynku funkcjonowała też strefa rozrywki przez cały weekend. Nie zapomniano o najmłodszych, na których czekały dmuchane atrakcje i różne stoiska oraz pyszne jedzenie w foodtruckach dla miłośników rozmaitych smaków. 

To nie wszystko — odkryj inicjatywę #aktywnelato 

Kino plenerowe było tylko jedną z wielu atrakcji zaplanowany na okres wakacyjny w Skawinie. CKiS postanowiło wypełnić letnie miesiące rozrywką i sportowymi aktywnościami w ramach akcji #aktywnelato. Już od połowy czerwca mieszkańcy mogli doświadczyć przeróżnych atrakcji — wykłady, mecze, konkursu, wycieczki, warsztaty i inne wydarzenia kulturalno-sportowe. 

W ramach akcji przez cały czerwiec obowiązywały nawet Happy Hours na miejskim basenie, czyli godziny, w których można zakupić wejście taniej. Odbył się VII Skawiński Turniej Crossmintona, wycieczka górska, warsztaty artystyczne, a nawet półkolonie dla dzieci i młodzieży. Jak widzimy Skawin aktywnie działa, aby mieszkańców nie dosięgała nuda. 

Z kolei w lipcu odbyła się kolejna wycieczka górska. W jeden weekend otworzono także strefę zabaw w Parku Miejskim za Dworkiem Skawińskim. Na chętnych czekała jeszcze wycieczka do Mogielica. W tym miesiącu grano też oczywiście seanse w kinie plenerowym.

Co jeszcze planuje CKiS dla mieszkańców Skawiny?

Sierpień ma być już spokojniejszym miesiącem, ale wcale nie nudniejszym. Przez cały miesiąc, co wtorek będą organizowane warsztaty plastyczne na świeżym powietrzu dla dzieci od 7 do nawet 15 lat. Pierwszego dnia miesiąca w Parku Miejskim był grany koncert przez orkiestrę dętą „Sygnał”, która przyjechała do Skawiny z Radziszowa.

Na dzień 22 sierpnia planowane jest naprawdę interesujące wydarzenie. Na rynku mają obyć się koncert m.in. grupy Rastafajrant, który jeszcze 2 lata temu grał jako support zespołu KULT. Powróci również kino plenerowe, które chyba najbardziej urzekło mieszkańców. Kolejne seanse zaplanowane są na 28-29 sierpnia. Zostaną wyświetlone aż 2 oscarowe produkcje. Pierwszego dnia zagrany zostanie melodramat „Narodziny Gwiazdy”. Na drugi dzień repertuar przewiduje film „Parasite”, który zdobył aż cztery oscarowe nagrody.