Niedawno pisaliśmy o planach budowy nowego centrum edukacyjnego dla osób z niepełnosprawnościami. Dzisiaj możemy podzielić się kolejną dobrą wiadomością. Gmina Skawina szykuje kolejną dużą inwestycję, z której skorzystają dzieci. W Wielkich Drogach powstanie nowoczesne centrum edukacyjne zawierające żłobek, przedszkole i szkołę podstawową!

Gmina dostosowuje się do potrzeb mieszkańców

Wielkie Drogi to mała miejscowość położona obok Skawiny. Malownicza wieś cieszy się coraz większą popularnością wśród rodzin i par poszukujących spokojnego miejsca na wybudowanie własnego domu. Tym sposobem liczba ludności w Wielkich Drogach wzrasta, a stara szkoła, otworzona jeszcze przed wojną, przestaje spełniać swoje funkcje. Potrzebna jest nowa placówka w związku z czym burmistrz Skawiny, Norbert Rzepisko, postanowił dołożyć wszelkich starań, by nowe centrum edukacyjne powstało jak najszybciej.

W tej chwili gmina ma już zakupione działki pod inwestycję. Odbyły się także konsultacje społeczne, dzięki którym wstępne plany nabrały konkretnego zarysu. Obecnie trwa poszukiwanie programów, z których gmina mogłaby uzyskać dofinansowanie, ponieważ inwestycja pochłonie co najmniej 40 milionów złotych.

Szkoła marzeń w gminie Skawina

Władze gminy wspólnie z mieszkańcami uzgodniły, jak nowa placówka edukacyjna ma wyglądać i przede wszystkim, co zawierać. Ustalono więc, że nowoczesne centrum edukacyjne będzie miało nie tylko żłobek, przedszkole i sale lekcyjne, ale również dużą salę gimnastyczną, boisko, świetlicę, a nawet kuchnię i jadalnię.

Nowy kompleks będzie nie tylko nowoczesny, ale i praktyczny. Według prognoz zapewni on komfort mieszkańcom Skawiny i Wielkich Dróg na najbliższe 30 lat. To z pewnością zachęci młodych rodziców do pozostawania w mieście i tym samym przyczyniania się do jego rozwoju.

Wiadomo już, że gmina wybrała wykonawcę, który obecnie przygotowuje 3 wersje projektu. Mieszkańcy gminy wybiorą wspólnie z władzami jeden, najlepszy ich zdaniem projekt. Po uzyskaniu dotacji gmina przystąpi do realizacji przedsięwzięcia.