W ostatnim czasie w województwie małopolskim przybywa ofert domów na sprzedaż. Nie są to nowe lub kilkuletnie domki, a posesje, które bezsprzecznie wymagają gruntownego remontu. Jaka jest zaleta zakupu takiego domu? Z pewnością dużo niższa cena zakupu. Podpowiadamy, jakie inne zalety ma tego typu rozwiązanie.

Niższa cena i niższy kredyt?

Dzięki niższej cenie zakupu starego domu do remontu można pokusić się o niższy kredyt. Następnie w miarę możliwości realizować remont z własnych środków finansowych, po to, by przede wszystkim ograniczyć wysokość płaconej prowizji. Niektóre domy do remontu nadają się do zamieszkania, co umożliwia spokojne prowadzenie prac remontowych zgodnie z możliwościami.

To oczywiście ma swoje wady. Każdy chciałby od razu zamieszkać w domu marzeń, ale to w obecnych czasach trudne. A taki stary dom do remontu daje nam nie tylko nadzieję, ale również realną możliwość zrealizowania swoich mieszkaniowych marzeń. W przypadku nowych domów i mieszkań jesteśmy zmuszeni dostosowywać koszty zakupu do własnych możliwości, przez co zwykle wybieramy posesje w gorszej lokalizacji i mniejsze, niż planowaliśmy.

Możliwość zakupu domu z historią

Stare domy często wyglądają znacznie ciekawiej niż te w stylu nowoczesnym. Za stosunkowo niewielką cenę można kupić dom, który do złudzenia przypomina dworek. Wystarczy dobrze poszukać! Wyjątkowość takiego domu z pewnością będzie cieszyła przez pokolenia.

Kolejna zaleta jest bardziej praktyczna. W gotowym domu mamy wykonane już wszystkie niezbędne przyłącza, co pozwoli nam oszczędzić na pracy i kosztach. Dla równowagi, przy zakupie starego domu do remontu musimy liczyć się z ewentualnością wad, o których nie mieliśmy pojęcia przy zakupie. To może podnieść i tak już duże koszty remontu.

Na koniec warto wspomnieć, że kupowanie starych domów pod inwestycję nie jest opłacalne. Wszystko przez to, że nie da się ich sprzedać drożej i piękny efekt remontu tego nie zmieni. Z kolei dom do remontu dla siebie — to może się udać.