Mieszkańcy Skawiny mogą odetchnąć z ulgą — w tym sezonie kompleks Gubałówka będzie czynny. I mimo że baseny te nie są w idealnym stanie, to są jedną z niewielu szans na ochłodę. W powiecie są tylko dwa kąpieliska. Z tego względu podjęto decyzję o rewitalizacji skawińskiego basenu. Niestety inwestycja ma spore opóźnienie.

Modernizacja planowana od lat

Komplet trzech odkrytych basenów na terenie Ośrodka Kulturalno-Rekreacyjnego istnieje już od wielu lat, dokładnie od lat 50. Dotychczas kompleks sprawował się świetnie, nikt też nie oczekiwał luksusów. Ostatecznie nastały czasy pandemiczne, kiedy basenów nie uruchamiano ze względu na obostrzenia. W tym roku na szczęście ponownie otworzono kompleks, ku uciesze dosłownie wszystkich mieszkańców okolic. Upały dają się we znaki, a nic tak nie poprawia humoru jak leniuchowanie nad basenem. To także frajda dla dzieci. Miejsce ma ogromny potencjał, dlatego władze Skawiny już od dłuższego czasu starają się zrobić tu coś więcej. Kompleksowa modernizacja Gubałówki planowana jest od lat. Nie jest to jednak prosta sprawa, potrzeba bowiem sporo pieniędzy na ten cel.

Pierwsze zmiany w 2023 roku

Baseny na terenie kompleksu Gubałówka doczekały się drobnych remontów przed obecnym sezonem. Ich stan tego wymagał. Nie były to jednak zaawansowane modernizacje. Na te przyjdzie czas w przyszłym roku. Miasto musi poczynić nowe plany zagospodarowania dostępnej przestrzeni. Planuje się poszerzenie terenu kompleksu o nowe, nieużywane obecnie działki. To sprawi, że potencjał popularnego wśród mieszkańców Skawiny miejsca jeszcze wzrośnie. Na efekty tych planów będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Konieczne jest bowiem wykonanie profesjonalnego projektu, zdobycie funduszy i oczywiście realizacja. Mówi się, że projekt zostanie wykonany dopiero w 2023 roku. Obecny rok nie jest dobrym czasem na wielomilionowe inwestycje. Warto również zaznaczyć, że opłaty za wstęp nie zwracają kosztów utrzymania kompleksu.