Kilka dni temu Urząd w Skawinie poinformował o otwarciu nowej, aż 11-kilometrowej ścieżki rowerowej. Ścieżka biegnie nad Kanałem Łączańskim i prezentuje się naprawdę ładnie. W sam raz, by udać się na relaksującą wycieczkę jednośladem. Bezpiecznie i w pięknej okolicy. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, najwyższy czas odświeżyć swoje rowery i ruszyć w trasę po mieście!

Ścieżka rowerowa jak z katalogu

Zieleń typowa dla tej pory roku pięknie komponuje się z szeroką ścieżką rowerową nad Kanałem Łączańskim w Skawinie. 11-kilometrowy odcinek powstał w ramach trasy Velo Małopolska i łączy Skawinę z Jaśkowicami. Wokół ścieżki jest zielono, a bystry strumień pobliskiego Kanału pięknie komponuje się z zagospodarowanym otoczeniem. Czarujące mosty umożliwiają zaś bezpieczne przekraczanie wody. Jazda rowerem przez tę okolicę będzie komfortowa nawet w trakcie upałów. Pamiętajcie jedynie, by zasłaniać głowę i mieć przy sobie zapas wody.

Walory estetyczne to niejedyne zalety nowej ścieżki rowerowej w Skawinie. Istotna jest również sama trasa, która pozwala na bezpieczne ominięcie ruchliwej drogi. To nie koniec zalet tego rozwiązania.

Przyjemnie i bezpiecznie w Skawinie

Rekreacyjne zalety nowej ścieżki rowerowej w Skawinie są bez wątpienia istotne, ale nie najważniejsze. Mieszkańcy miasta zwrócą uwagę przede wszystkim na nowe możliwości podróżowania do pracy. Ścieżka łączy bowiem centrum miasta z jego zachodnią stroną. Co więcej, wytyczona jest w taki sposób, że omija drogę krajową 44, która uznawana jest za niezwykle niebezpieczną i raczej nikt nie kwapił się do przemierzania jej rowerem. Kolejną zaletą nowej trasy rowerowej jest sąsiedztwo SKA (Szybka Kolej Aglomeracyjna). To dodatkowe usprawnienie wszelkich dojazdów. Na wycieczkę rowerową mogą wygodnie przybywać mieszkańcy innych części gminy. Jak się okazuje, ludzie już chętnie korzystają z nowej trasy. Można uznać, że jest to naprawdę udana inwestycja!

Może Cię zainteresować: https://www.e-szczyrk.pl/tragedia-kolo-stacji-turystycznej-na-slowiance-rowerzysty-nie-dalo-sie-uratowac/.