Nowoczesne technologie są nieustannie wzbogacane o nowe, jeszcze lepsze rozwiązania. To jednak nie byłoby możliwe bez praktycznych testów sprawności danego sprzętu. W przyszłym roku podobne testy zostaną przeprowadzone w Skawinie. Polska firma REAKTO rozpocznie w Skawinie testy nowoczesnych dronów szybkiej reakcji.

Drony będą latać nad obiektami przemysłowymi

W pierwszej połowie 2023 roku firma REAKTO pojawi się w Skawinie wraz ze swoimi dronami szybkiej reakcji. To nowoczesny sprzęt do monitorowania otoczenia, odpowiednio sprawny i szybki, by móc docierać w określone miejsca szybciej niż człowiek. Producent wskazuje, że drony te mogą przyczynić się do znacznego zwiększenia bezpieczeństwa na monitorowanym obszarze. Na początek drony wyruszą nad skawińską strefę przemysłową. Niewykluczone, że później pojawią się także w innych częściach miasta. Rozszerzanie zakresu pracy drona jest częścią testów.

Drony to technologia, która staje się powszechna?

Jeszcze kilka lat temu dron był produktem niszowym, będącym hobby dla pasjonatów. Z czasem technologię wprowadzono do szerszego użycia, a drony stały się nieco tańsze, a tym samym bardziej powszechne. Drony idealnie sprawdzają się do wykonywania pięknych ujęć z lotu ptaka. To także jedno z najbezpieczniejszych narzędzi do monitorowania. Z kolei w Ukrainie furorę robią drony, za których pomocą można ostrzeliwać pozycje wroga, nie ryzykując przy tym własnego życia.

Założyciele firmy REAKTO uważają, że drony mają szansę stać się istotną częścią działu bezpieczeństwa w Polsce i Europie. Po testach w Skawinie przyjdzie czas na ekspansję na rynki zagraniczne. Wiele zależy od tego, jak wypadną testy! Burmistrz Skawiny nie kryje entuzjazmu z powodu nowego projektu, jednak na efekty trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Zobacz też: https://infojaroslaw.pl/dron-pomoze-strazy-pozarnej/.