Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie, a także uczniowie pobliskiego Liceum, długo czekali na dobre boisko szkolne. Odkąd na terenie szkoły pojawiła się nowoczesna hala sportowa, stare boisko przestało istnieć. A przecież treningi na świeżym powietrzu także są bardzo ważne. Na szczęście ani uczniowie, ani nauczyciele nie muszą się dłużej martwić. Nowe boisko będzie dostępne już od przyszłego tygodnia.

Miejsce do ćwiczeń na świeżym powietrzu

Zarówno z wybudowanej niedawno hali sportowej, jak i nowopowstałego boiska, korzystają uczniowie aż trzech placówek. Dzięki temu wszyscy zgodnie uznają inwestycję sportową za opłacalną. Warto wspomnieć, że boisko na świeżym powietrzu było wyczekiwane nie tylko przez szkoły, ale również miłośników sportu niezwiązanych ze szkołą. Boisko (w godzinach pozalekcyjnych) będzie otwarte dla wszystkich mieszkańców Skawiny. Z pewnością nie jest to inwestycja, która ma jedynie ładnie wyglądać. Boisko jest wielofunkcyjne, a korzystanie z niego bezpłatne.

To jeszcze nie koniec inwestycji

W najbliższym czasie nowe boisko szkolne w Skawinie świetnie sprawdzi się przy organizowaniu zawodów piłki ręcznej. Obok znajduje się także plac zabaw, a w przyszłości teren wzbogaci się o nowoczesną bieżnię i skocznię. Dzięki temu nowy teren sportowo-rekreacyjny przypadnie do gustu miłośnikom rozmaitych aktywności sportowych. Szkoły natomiast już przygotowały specjalny grafik, dzięki któremu zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i licealiści będą mogli swobodnie uczestniczyć w sportowych zajęciach.

Otwarcie nowego boiska jest świetną okazją do tego, by przekonać się do aktywności fizycznej. To najlepszy sposób na utrzymanie zdrowej sylwetki, dobrej kondycji i zapobieganie chorobom.