Spodziewamy się gorącego dnia. Już od wczesnych godzin porannych poczujemy wzrost temperatury. O godzinie piątej, kiedy temperatura osiągnie najniższy punkt, wynosić będzie jedynie 10 stopni Celsjusza. Jednak już o siódmej rano termometry wskażą 13 stopni, co zapowiada ciepły dzień.

W południe odczucia termiczne będą zgodne z rzeczywistymi odczytami na termometrze, a maksymalna temperatura tego dnia wyniesie 26 stopni Celsjusza. Będzie to miało miejsce o szesnastej, a następnie poczujemy powolny spadek temperatury. Do godziny 22:00 odczyty na termometrach spadną do 16 stopni.

Nie musimy obawiać się chmur – niebo będzie bezchmurne. W Skawinie od kilku dni nie pada deszcz i prognozy pogody nie przewidują opadów również na ten dzień.

Z kolei wiatr wschodni, choć łagodny, będzie wiał z prędkością 11 km/h. Przygotujmy się też na średnie promieniowanie UV, które wyniesie 4 w skali do 10. Zalecamy więc założenie ubrań zakrywających ciało, kapelusza oraz okularów przeciwsłonecznych. Nie zapominajmy również o kremie z filtrem.

Słońce wzejdzie o godzinie 6:05 i zachodzi o 19:10, co daje nam 13 godzin i 5 minut światła dzienne. Tym samym, dzień ten będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 3 godziny i 16 minut.