W nadchodzącą niedzielę, Skawiński Park Miejski stanie się areną obchodów Dnia Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych. Wydarzenie to, organizowane już od wielu lat, jest inicjowane przez różne sektory społeczeństwa obywatelskiego, zarówno formalne jak i nieformalne grupy.

W programie wydarzenia znajdują się m.in. pokazy pierwszej pomocy, rekonstrukcje historyczne, różnego rodzaju gry i koncerty, konkursy oraz treningi piłkarskie. Dla każdego uczestnika przewidziano coś wyjątkowego i interesującego.

W samoistnej gminie Skawina działa prawie 100 różnych organizacji pozarządowych. Są to instytucje o zróżnicowanym profilu działalności: fundacje, stowarzyszenia, kluby czy związki. Każda z nich w jakiś sposób przyczynia się do rozwoju lokalnej społeczności.

Dzień Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych jest doskonałą okazją do zapoznania się z działalnością tychże instytucji. Zebrani na miejscu przedstawiciele organizacji będą chętni do udzielenia odpowiedzi na wszelkie pytania i rozwiania ewentualnych wątpliwości. Dodatkowo, będzie można zgłosić swój udział w ich działaniach, również jako wolontariusz.

Organizatorzy obchodów zapraszają wszystkich zainteresowanych, by w niedzielne popołudnie, między 14:00 a 18:30, dołączyli do wspólnej celebracji i wzięli udział w planowanych atrakcjach.