Dwóch mężczyzn, którzy wtargnęli do mieszkania w Skawinie zastraszali nożem i zaatakowali jedną z osób przebywających w środku, zostali namierzeni i aresztowani przez policję powiatu krakowskiego. Sprawcy, w wieku 27 i 33 lat, nie tylko zaatakowali domownika, ale także grozili śmiercią drugiej osobie obecnej w mieszkaniu.

Zdarzenie miało miejsce na przełomie września i października – w nocy z 29 na 30 września, kiedy to dyżurny Komisariatu Policji w Skawinie otrzymał informację o incydencie z użyciem noża w jednym z miejscowych domów. Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Tam odkryli, że dwa mężczyzny wtargnęły do mieszkania podczas snu ofiary i zaatakowały go. Matka pokrzywdzonego również stała się celem gróźb ze strony napastników.

Ofiara szybko odwróciła sytuację, broniąc się przed atakiem i odbierając nóż jednemu z napastników. Ta akcja doprowadziła do szamotaniny, która skończyła się ucieczką napastników. Dzięki szybkiej pracy policji, sprawcy – 27-latek i 33-latek, obaj z Krakowa – zostali zidentyfikowani. Policjanci przeszukali kilka miejsc, gdzie mogli się ukrywać sprawcy, aż w końcu ich zatrzymali. Zostali oni osadzeni w celach dla osób zatrzymanych.