W dniu 6 grudnia, w środę, historyczne zdarzenie powtórzyło się po raz drugi. Z Krakowa do Skawiny, podążał specjalny pociąg mikołajkowy, którego załogę stanowiła drużyna Polregio nosząca świąteczne czapeczki Mikołaja. Było to wyjątkowe doświadczenie nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.

Podróż kończyła się w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, gdzie dzieci mogły cieszyć się mnogością atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Magiczną podróż śladami Świętego Mikołaja odbywały najmniejsze pociechy z krakowskich szkół podstawowych pod opieką swoich nauczycieli. W trasę udali się również funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz Policji. Ciekawym zbiegiem okoliczności było to, że w tym samym składzie podróżowali również sympatyczni goście z prezentami – strażnik SOKuś, inspektor Wawelek i Polisia, którzy obdarowali małe pasażerki i pasażerów mikołajkowymi upominkami. Wydarzenie odbyło się pod patronatem starosty krakowskiego, Wojciecha Pałki.

Z okazji Mikołajek, Straż Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Krakowie oraz policjanci z Komendy Miejskiej i Powiatowej Policji w Krakowie, zorganizowali drugą edycję przejazdu mikołajkowego pociągiem. Akcji przyłączyli się pracownicy małopolskiego zakładu POLREGIO S.A w Krakowie oraz Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK S.A. w Krakowie. Wspólnie z nauczycielami i funkcjonariuszami, najmłodsi uczniowie szkół podstawowych przebyli trasę pociągu, która prowadziła ze stacji Kraków Główny do Skawiny i z powrotem.