Podczas przeprowadzanych robót ziemnych na ulicy Pachla w Skawinie natrafiono na niewybuch, co jak podaje Rozgłośnia RMF FM, zmusiło do przeprowadzenia ewakuacyjnych działań. Z dwóch pobliskich budynków musiało zostać ewakuowanych około 200 mieszkańców ze względu na bliskość miejsca, gdzie odnaleziono potencjalnie niebezpieczny przedmiot.

Wszystko wskazuje na to, że odnaleziony materiał wybuchowy to bomba lotnicza. Najprawdopodobniej jest to pocisk o długości 60 centymetrów i średnicy 20 centymetrów, której siła rażenia mogłaby spowodować poważne szkody.

Rozgłośnia RMF FM informuje, że niebezpieczny niewybuch został odkryty na terenie prywatnej posesji. Mimo to, konieczna stała się ewakuacja nie tylko właścicieli posesji, ale również około dwustu osób mieszkających w sąsiedztwie. Operacja ewakuacyjna przebiegła sprawnie i bez żadnych komplikacji. Obecnie służby nadal pracują na miejscu zdarzenia.

Zostanie podjęta decyzja o przetransportowaniu pocisku na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany przez kontrolowaną detonację.