Skawina, małe miasto pełne przedsiębiorców i firm, oferuje nie tylko możliwość rozwoju biznesu, ale również okazję do podziwiania piękna przyrody. Króluje tu różnorodność barw wiosennej flory, szczególnie widocznej na terenach zielonych jak błonia nad starorzeczem Skawinki czy wokół malowniczego stawu miejskiego. Pomimo że poranki są jeszcze otulone mgłą, a rośliny wilgotne od porannej rosy, już teraz można zaobserwować pierwsze oznaki budzącej się do życia przyrody.

Dożynki zimy w Skawinie są zawsze wyjątkowe. Ostatnia zimowa pełnia księżyca prezentuje swoje uroki na tle wieży ratusza, tworząc niezwykły spektakl dla obserwujących. Przyroda zaczyna odradzać się od mchów, a kolorowe refleksy roślin odbijają się w taflach wody. Pierwsze kwiaty pojawiają się na błoniach, a park miejski staje się domem dla krokusów. Zdjęcia tego miejsca potrafią tylko częściowo oddać jego urok – warto zobaczyć to na własne oczy.

Park Miejski im. Józefa Piłsudskiego w Skawinie jest miejscem o dużym znaczeniu historycznym, ponieważ istnieje tu od 1927 roku. Znajduje się zaledwie 3 minuty spacerem od Rynku i oferuje wiele atrakcji dla mieszkańców i turystów. Starodrzew, malownicze alejki, urokliwe starorzecze Skawinki i dwa przepiękne łąki otaczające zbiornik wodny – to wszystko sprawia, że park ten jest idealnym miejscem na spacery, jogging czy odpoczynek na łonie natury. W parku znajduje się również Pałacyk Sokół, który podziwiać może król Kazimierz III Wielki ze swojego pomnika – założyciel Skawiny.

Skawińskie Błonia, położone obok parku miejskiego, to teren wykorzystywany zarówno do celów sportowych, jak i rekreacyjnych. To właśnie tu aktywni mieszkańcy przychodzą na indywidualne treningi, bieganie czy jazdę na rowerze lub hulajnodze. Na przedwiośniu można tu podziwiać niezwykłe wschody i zachody słońca. Teraz tylko trochę ciepła i słońca dzieli nas od pełni wiosny w Skawinie.