Przy zbiegu ulic Torowej i Skawińskiej w Skawinie, widać postępy w budowie nowego osiedla mieszkaniowego. Powstaje ono w ramach inicjatywy Mieszkania dla Rozwoju, programu mającego na celu dostarczenie mieszkań na wynajem, które cieszą się dużym popytem. Krakowska firma budowlana Chemobudowa jest głównym wykonawcą projektu i zapewnia także kilka mieszkań specjalnie przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Warto przypomnieć, że pierwotnie planowany był tutaj rządowy program Mieszkania Plus, który jednak został zastąpiony przez Mieszkania dla Rozwoju. Budowa na gminnej działce, która rozpoczęła się w styczniu, jest w pełni finansowana przez Polski Fundusz Rozwoju Nieruchomości.

Osiedle składać się będzie z pięciu budynków o pięciu i sześciu kondygnacjach, oferujących łącznie 190 mieszkań. Średnia powierzchnia lokali wynosi 47 metrów kwadratowych, a większość z nich to mieszkania dwu- i trzypokojowe. Każde z mieszkań zostanie wykończone do natychmiastowego zamieszkania, z podłogami z paneli, wewnętrznymi drzwiami, glazurą i terakotą w kuchniach i łazienkach oraz elementami wykończenia w kolorze białym.

W planach jest stworzenie kompleksu mieszkaniowego z pełną infrastrukturą. Obejmować ona będzie obszary zielone, plac zabaw dla dzieci oraz 93 miejsca parkingowe, w tym 35 w hali garażowej jednego z budynków. Osiedle położone jest obok sportowego obiektu Parafialnego Klubu Sportowego „Milenium”, który mieszkańcy będą mogli korzystać.