Policja ze Skawiny zatrzymała 51-letniego mężczyznę, któremu postawiono zarzuty kradzieży pojazdu oraz fałszowania dokumentów. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Złodziej od lutego 2021 korzystał ze skradzionego audi A3, posługiwał się również sfałszowanymi dokumentami, które dawały mu rzekome prawo do użytkowania pojazdu. Udawało mu się oszukiwać wymiar sprawiedliwości ponad pół roku, zanim policjanci wpadli na jego trop.

Właściciel skradzionego samochodu w lutym 2021 zgłosił kradzież na Komisariacie Policji w Skawinie. Relacjonował policjantom, że swoim audi A3 pojechał na zakupy do jednego ze sklepów w gminie Skawina. Złodziej wykorzystał czas, gdy auto zostało pozostawione bez opieki na parkingu. Po wyjściu ze sklepu, właściciel audi od razu zauważył jego brak na parkingu. Niezwłocznie zgłosił kradzież
w najbliższym komisariacie policji.

Po złożeniu zeznań przez poszkodowanego, policja rozpoczęła czynności operacyjne. Doprowadziły one do posesji 51-letniego mieszkańca Skawiny. 13 sierpnia zabezpieczono na niej skradzione audi A3 ukryte w garażu. Dodatkowo znaleziono też sfałszowane dokumenty, umożliwiające korzystanie
z pojazdu bez wzbudzania podejrzeń.

Zatrzymanemu sprawcy postawiono zarzut kradzieży pojazdu oraz fałszowania dokumentów, za co odpowie przed sądem. Samochód, po zakończeniu czynności przez policję, został zwrócony prawowitemu właścicielowi.