Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy święto Konstytucji 3 Maja. W Skawinie zorganizowano więc imprezę miejską, połączoną z obchodami Dnia Strażaka. Miasto zaplanowało naprawdę ciekawe atrakcje. To także świetna okazja, by nauczyć się czegoś o bezpieczeństwie i pierwszej pomocy!

Koncerty i wozy strażackie w Skawinie

Utworzenie Konstytucji w Polsce było wielkim wydarzeniem. Dokładnie 231 lat temu powstał dokument, pierwszy w Europie, który był krokiem milowym w rozwoju naszego państwa. To wydarzenie naprawdę warto świętować. Warto również Konstytucję znać, a także zapoznać się z jej tłem historycznym, ponieważ jest ono bardzo ciekawe. My wspomnimy tylko, że uchwalenie Konstytucji w Polsce bardzo nie spodobało się ówczesnej Rosji. Historia lubi się powtarzać, prawda?

Obchody święta Konstytucji rozpoczną się w Skawinie uroczystą mszą świętą o 12:30. Po mszy rozpoczną się koncerty. Pojawią się ciekawe zespoły, które umilą mieszkańcom ten piękny, majowy dzień. Niewątpliwą atrakcją będą również rozmaite wozy strażackie udostępnione do oglądania. O 16:00 rozpocznie się parada wozów strażackich, które przejadą się ulicami Skawiny.

Rozrywka i praktyczne umiejętności

Dzisiejszą imprezę połączono z obchodami Dnia Strażaka. W związku z tym mieszkańcy będą mogli z bliska obejrzeć wozy strażackie, ale to nie jedyna atrakcja. Druhowie przygotowali również praktyczne zajęcia, którym naprawdę warto poświęcić uwagę. Jednym z elementów zajęć będzie pokaz resuscytacji z udziałem defibrylatora.

Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się także, jak być bezpiecznym w przestrzeni miejskiej, na przejściach i przejazdach kolejowych, a także jak obchodzić się z instalacją gazową w domu. Kilka słów zostanie poświęcone również na wyjaśnienie problemu związanego z wypalaniem traw. Ta cenna, praktyczna wiedza będzie dostępna zupełnie za darmo, dlatego zachęcamy do pojawienia się na uroczystościach z dziećmi.

Impreza odbędzie się w parku miejskim w Skawinie.