W miejscowości Skawina doszło do zdarzenia drogowego, które potwierdziło niebezpieczeństwo ignorowania zasad pierwszeństwa na przejściach dla pieszych. W rano we wtorek, 12 września, doszło do potrącenia 15-letniej dziewczyny przez kierowcę samochodu marki Nissan. Jak wyjaśniają służby porządku publicznego, mężczyzna w wieku 76 lat nie zastosował się do obowiązków wynikających z przepisów ruchu drogowego i nie zatrzymał się przed przejściem, na którym poprawnie przechodziła młoda pieszka.

Komisarz Justyna Fil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, przekazała informacje na temat tego zdarzenia. Podkreśla, że kierujący Nissanem w podeszłym wieku, zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych, nie zachował należytej ostrożności. W rezultacie potrącił 15-letnią dziewczynę, która prawidłowo przechodziła przez jezdnię.

Potrącona dziewczyna została natychmiast przewieziona karetką pogotowia do szpitala, gdzie specjaliści badań medycznych dokładnie ją przebadali. Pomimo ogólnych potłuczeń, 15-latka opuściła placówkę medyczną tego samego dnia. Natomiast kierujący, który był trzeźwy w momencie zdarzenia, musiał zmierzyć się z konsekwencjami swojego postępowania. Za spowodowanie kolizji otrzymał mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktów karnych.