W dniu Wszystkich Świętych, jak co roku, mieszkańcy gminy Skawina mieli okazję wesprzeć działanie na rzecz renowacji starych nagrobków poprzez udział w kwestach, które odbyły się na pięciu miejscowych cmentarzach. Organizatorzy akcji po jej zakończeniu skrupulatnie zliczą zebrane datki, choć już teraz podkreślają, że skawinianie okazali wielką hojność podczas odwiedzin grobów swoich bliskich.

Na cmentarzu komunalnym w Skawinie, tuż przy głównym wejściu, niezmiennie kwestowali ochotnicy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Skawina II Korabniki. Ta jednostka jest jedną z najaktywniejszych w tej gminie, a razem z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą zrzesza blisko 90 członków. Jak podkreślili Janusz Urban i Krzysztof Czopek, jednostka ta dynamicznie się rozwija. Dlatego też druhowie mogli pracować na zmianę, co godzinę, a także występować w większych grupach.

Uczestnicy akcji chwalili hojność mieszkańców. – Ludzie są niezwykle życzliwi i dają od serca – powiedzieli druhowie. Emerytowany małżonek Malikowie również wyraził swoje uznanie dla akcji kwestowania, szczególnie ceniąc dzisiejszy, słoneczny dzień, który sprawił, że przebiegała ona w wyjątkowo pięknej atmosferze.