Planowane jest stworzenie 190 nowych lokali na wynajem w sąsiedztwie ulic Torowej i Skawińskiej w miejscowości Skawina. To rezultat wspólnego działania lokalnych władz miejskich i gminnych z PFR Nieruchomości.

Budowa tych nowych budynków mieszkalnych powierzona zostanie firmie „Chemobudowa – Kraków”. Według informacji uzyskanych od urzędu miasta Skawina, rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na styczeń przyszłego roku. Oczekuje się, że gotowe mieszkania będą dostępne do wynajęcia pod koniec 2025 roku.

Projekt inwestycji przewiduje wybudowanie pięciu bloków mieszkalnych. Mieszkania, które będą wykończone w podstawowym standardzie, będą głównie dwu- i trzypokojowe, o średnim metrażu wynoszącym 47 mkw.

Zdaniem Wojciecha Caruka, prezesa zarządu PFR Nieruchomości, ze względu na dynamicznie rosnące ceny nieruchomości obserwuje się naturalny trend ku wynajmowaniu. Dodatkowo, jak pokazują analizy rynku, obecna cena za metr kwadratowy mieszkania w Krakowie oscyluje już w granicach 14-15 tysięcy złotych. Caruk jest przekonany, że bliskość Skawiny do Krakowa oraz dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa i kolejowa sprawią, że nowe mieszkania na wynajem staną się atrakcyjną alternatywą dla tych, którzy poszukują lokum w stolicy Małopolski.