Organizatorzy zbiórek, które miały miejsce na pięciu nekropoliach w gminie Skawina, wyrażają swoje zadowolenie z rezultatów środowych działań. Ofiarodawcy aktywnie uczestniczyli w akcji, a warunki atmosferyczne również sprzyjały. W miejscowościach Radziszów i Wola Radziszowska nagrobki, które mają zostać odnowione, już zostały zidentyfikowane. Decyzje co do miejsca renowacji na cmentarzach w Krzęcinie i Skawinie zapadną po dokonaniu wyceny.

Do Skawiny, gdzie kwestę przeprowadzano już po raz siedemnasty, wolontariusze zgłosili się wspierani przez Towarzystwo Przyjaciół Skawiny. Na terenie parafialnych i komunalnych cmentarzy działania wolontariuszy można było obserwować przy około 70 różnych bramach. Udało im się zebrać 13 292,65 zł oraz dodatkowo 3 euro.

W pierwszej kolejności zostanie dokonana dopłata za prace renowacyjne wykonane na grobach dziedziców Korabnik. Z zebranych środków muszą oni pokryć koszt odnowienia czterech pomników. Finanse zgromadzone w poprzedniej edycji kwesty nie wystarczyły na odnowienie dwóch nagrobków dziedziców Korabnik, jednak firma wykonująca prace renowacyjne zgodziła się poczekać na dopłatę – przekazał Stanisław Grodecki, przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Skawiny.