Szereg policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie skierowało swoje działania przeciwko młodemu mężczyźnie, który nie ukończył jeszcze 16 lat. Nastolatek został zatrzymany, a w jego posiadaniu znaleziono zarówno broń palną, jak i substancje psychoaktywne.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 16 listopada. Funkcjonariusze podczas patrolu pieszym w parku miejskim w Skawinie dostrzegli młodego mężczyznę, który nie dbał o czystość otoczenia. Po przeprowadzeniu rutynowej kontroli dokumentów nastolatka, okazało się, że chodzi o 15-latka zamieszkującego tereny powiatu wadowickiego. Podczas dalszej interwencji wyszło na jaw, że młodzieniec posiadał przy sobie nie tylko rewolwer i pięć sztuk amunicji, ale również niewielką ilość narkotyku – mefedronu. Chłopak został natychmiast zatrzymany i przetransportowany do najbliższego komisariatu.

Policjanci natychmiast poinformowali matkę zatrzymanego o całym incydencie i wezwali ją do komisariatu. W międzyczasie dodatkowy patrol z Komisariatu Policji w Skawinie został wysłany do domu młodzieńca, aby sprawdzić, czy nie ma tam więcej nielegalnych przedmiotów lub substancji zabronionych. Na miejscu zastali ojca nastolatka, który stwierdził, że broń znaleziona przy jego synu jest jego własnością i została zabrana przez chłopca bez jego zgody. W trakcie dalszych czynności, policjanci znaleźli w zagłówku fotela w pokoju 15-latka niewielką ilość marihuany, która jak ustalili, należała do chłopca.