Potężne spadki temperatury zanotowano ostatnio, przy czym do tego doszło również do obfitych opadów śniegu. Rezultatem są niebezpieczne warunki na drogach, ze względu na ich śliskość. Przełożyło się to na znaczny wzrost liczby wypadków na terenie Krakowa i całego województwa małopolskiego. Trend ten utrzymuje się niestety również dzisiaj.

Na ulicy Wadowickiej doszło do kolizji pomiędzy tramwajem a samochodem, co spowodowało ogromne utrudnienia w ruchu od wczesnych godzin porannych. Niemałe korki utworzyły się także na Alejach Trzech Wieszczów, w okolicach ronda Grunwaldzkiego oraz na Nowohuckiej. Komunikacja miejska nie jest wyjątkiem – notuje się tam szereg awarii.

Sytuacja ta jest szczególnie problematyczna na ulicy Pawia, gdzie między Dworcem Towarowym a wjazdem do Tunelu KST doszło do uszkodzenia torowiska. Linie 3,5,17,50 zostały przekierowane przez ulicę Długą. Na szczęście, awaria została usunięta około godziny 11.

Podobne problemy dotyczą ulic Monte Cassino i Szwedzkiej w kierunku Czerwonych Maków P+R. Tam zatrzymanie ruchu spowodowała awaria tramwaju, co skutkowało przekierowaniem linii 18,22,52 przez ulice Krakowską i Kalwaryjską. Awarię udało się usunąć około godziny 10.

Awarie tramwajów utrudniają również ruch na ulicy Westerplatte w kierunku Czerwonych Maków P+R. Linie 3,10,24,52 zostały tymczasowo przekierowane przez Plac Wszystkich Świętych. Prace naprawcze trwały kilkadziesiąt minut.