W ostatnich latach dziki coraz częściej robią sobie wycieczki do miasta Krakowa. Sceneria bujnej przyrody zamienia się na miejskie bulwary czy place zabaw, co nie przestaje zaskakiwać mieszkańców. Nie jest już rzadkością widok dzika przechadzającego się po centrum miasta, które tradycyjnie kojarzy się raczej z dominacją ludzi niż dzikiej zwierzyny.

Tym razem, dziczyzna postanowiła dać o sobie znać w nowej okolicy. Wybrały na swój cel Szkołę Podstawową nr 91 zlokalizowaną na osiedlu Handlowym w Nowej Hucie. Ten niespodziewany wypad natury wywołał sporo zamieszania zarówno wśród uczniów jak i kadry nauczycielskiej.

Spotkanie z dzikami miało miejsce tuż obok głównego wejścia do szkolnego budynku. Bezpieczeństwo uczniów było najważniejsze, więc postanowiono na czas „inwazji” zwierząt zamknąć główne wejście. Rodzice musieli odbierać swoje pociechy z innego wyjścia, które prowadziło na plac zabaw. Na szczęście, pomimo bliskiego kontaktu z dzikami, nikomu nic się nie stało. Po krótkim odpoczynku dzikie zwierzęta opuściły teren szkoły.