Ostatniego czwartku, siły porządkowe zatrzymały młodą kobietę oskarżoną o oszustwo. Przy użyciu taktyki znanej jako „na wypadek”, 20-letnia kobieta zdołała wprowadzić w błąd starszą panią i wyłudzić od niej sumę siedmiu tysięcy dolarów amerykańskich. W wyniku tych działań, oszustka musiała stawić czoła zarzutom policji i obecnie grozi jej nawet 8 lat więzienia.

Kierując się wstecz do 28 listopada, 81-letnia kobieta z Bieżanowa otrzymała telefon od młodej kobiety, która udawała jej córkę. Oszustka przekazała seniorkę informację o rzekomym wypadku samochodowym, który miała wcześniej, a także o konieczności zgromadzenia funduszy na pokrycie ewentualnych szkód. Nieco później, mężczyzna skontaktował się ze starszą kobietą, sugerując, że chciałby pomóc jej „córce”, ale potrzebne będą pieniądze na kaucję.

Pod wpływem tej sytuacji, starsza pani przygotowała torebkę z siedmioma tysiącami dolarów amerykańskich i przekazała ją młodej kobiecie w uzgodnionym miejscu. Po powrocie do swojego domu, postanowiła podzielić się tą historią ze swoim synem. Gdy usłyszał on, co się stało, natychmiast zdał sobie sprawę, że jego matka najprawdopodobniej padła ofiarą oszustów i razem zgłosili incydent na policję.