We wtorkowy dzień doszło do niespotykanego zdarzenia na jednej z dróg przecinających Paszkówkę. Incydent powodował znaczne perturbacje w ruchu drogowym, a jego ofiarą padła jedna osoba. Wydarzyło się to w wyniku zjechania z lawety przez samochód osobowy klasy SUV.

Informacje o tym niecodziennym zdarzeniu zostały udostępnione przez sygnalistów na swoim profilu społecznościowym pod nazwą „Małopolska Alarmowo”. Raportowali oni, że w Paszkówce, niedaleko Brzeźnicy, służby ratunkowe były zaangażowane w akcję odblokowania mężczyzny przygniecionego przez samochód, który gwałtownie zjechał z lawety.

Według wpisu zamieszczonego na Facebooku przez Małopolska Alarmowo, na miejscu zdarzenia działały różne służby ratunkowe. Wkrótce po ich przyjeździe udało się usunąć samochód marki BMW, który spadł z lawety i przygniótł przechodnia.

Służby pożarnicze z Wadowic i okolicznych jednostek OSP były pierwszymi, które dotarły na miejsce zdarzenia. W wyniku ich rzetelnej i szybkiej pracy, możliwe było podniesienie samochodu i uwolnienie poszkodowanego.

Jednak stan zdrowia mężczyzny szybko uległ pogorszeniu, co wymagało natychmiastowej interwencji medycznej. Z tego powodu, na miejsce wezwano karetkę pogotowia, a potem również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Krakowa.