Rok 2023 okazał się wyjątkowo pomyślny dla Grupy Dom Development, która osiągnęła najwyższą w swojej historii liczbę przekazanych klientom lokali – był to wynik przekraczający 3,9 tys. W rezultacie, przychody firmy wyniosły imponujące 2,5 mld złotych, a zysk przekroczył 460 mln złotych.

Zakończenie roku przyniosło optymizm wielu firmom deweloperskim, zwłaszcza Grupie Dom Development, która może poszczycić się rekordowymi osiągnięciami. Jak podkreślił prezes spółki, Jarosław Szanajca, w 2023 roku firma umocniła swoją pozycję jako lider rynku mieszkaniowego w Polsce. Sprzedano bowiem netto 3 906 lokali, co oznacza wzrost o 26 proc. w porównaniu do wyników z roku 2022.

Impresyjny wynik sprzedaży Grupy Dom Development jest wyraźnie wyższy niż sprzedaż drugiego największego gracza na polskim rynku nieruchomości dla klientów detalicznych w minionym roku – różnica ta przekracza tysiąc lokali. Szanajca podkreślił, że firma odnotowała znaczące wzrosty sprzedaży szczególnie w Krakowie, gdzie rozpoczęli działalność nie tak dawno temu. W sumie, do klientów z tego miasta trafiło 458 mieszkań.