W najbliższy poniedziałek, dokładnie o godzinie 5:00, nastąpi reorganizacja ruchu na drodze kierującej do Zakopanego, konkretnie w miejscowości Gaj. Przewiduje się zamknięcie jednej z jezdni oraz przekierowanie ruchu na drugą. W rezultacie, kierowcy będą mogli poruszać się wyłącznie jednym pasem, zarówno w stronę Zakopanego jak i w przeciwnym kierunku. Zmiany wiążą się z pracami demontażowymi na budowanej obecnie estakadzie – informuje Kacper Michna, reprezentant GDDKiA.

Dodatkowo Michna podkreśla, że to już finałowe utrudnienia w tym zakresie i na tak długi okres czasu. Wprawdzie podczas finałowych prac wykończeniowych i sprzątania terenu mogą pojawić się pewne utrudnienia, ale ich czas trwania ma być znacznie krótszy i nie powinny stanowić dużego problemu dla kierowców. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym miesiącu.

W Gaju powstaje obecnie most o długości ponad 120 metrów nad DK7. Na nim znajdować się będzie nie tylko jezdnia, ale i ścieżka dla pieszych umożliwiająca przejście między ulicami Zadziele a Widokową. Ponadto, na drodze pojawią się pasy włączania na DK7, chodniki o łącznej długości 750 metrów oraz nowa kanalizacja deszczowa. Całość prac pochłonie blisko 32 miliony złotych i jest finansowana z budżetu państwa.

Na podstawie Generalnego Pomiaru Ruchu przeprowadzonego w latach 2020/2021 wynika, że przez tę lokalizację przejeżdża codziennie średnio niemal 60 tysięcy pojazdów. Nowa estakada ma znacznie poprawić bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych.