Burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko osobiście spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6, przyjeżdżając na spotkanie rowerem. Tym sposobem przedstawiciel miasta chciał dać dzieciom dobry przykład i uświadomić im, że rower to świetny środek transportu. Dzieci nie trzeba było szczególnie zachęcać do skorzystania z możliwości wyrobienia sobie karty rowerowej.

Miasteczko Rowerowe w Skawinie z nowymi rowerami

Sam fakt istnienia Miasteczka Rowerowego w Skawinie robi wrażenie. Nie każda gmina może pochwalić się tak świetnym i rozbudowanym miejscem do nauki jazdy rowerowej dla najmłodszych. Są tu chodniki, przejścia dla pieszych, sygnalizacja świetlna, znaki drogowe, przystanek autobusowy, warsztat rowerowy, a nawet przejazd kolejowy. Oczywiście wszystko to stanowi bezpieczną, realistyczną imitację prawdziwych odpowiedników. Dzięki temu dzieci mogą bez strachu poznawać przepisy drogowe i trenować swoje umiejętności jazdy na rowerze.

Miasteczko Komunikacyjne znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 6, stąd właśnie uczniowie klas tej szkoły jako pierwsi mogli skorzystać z możliwości uzyskania karty rowerowej. Warunkiem przystąpienia do nauki jest ukończenie 10 lat.

Gmina zadbała o to, by w tym sezonie skawińscy uczniowie mieli dostęp do nowych, sprawnych rowerów do nauki jazdy.

Burmistrz uczy łączyć przyjemne z pożytecznym

Pojawienie się burmistrza na rozpoczęciu zajęć nauki jazdy rowerowej było przemyślaną akcją. Przybyły na rowerze burmistrz pokazał dzieciom, że dorośli także chętnie korzystają z rowerów i że nie jest to wyłącznie pojazd do zabawy. W Skawinie bardzo zachęca się dzieci do korzystania z hulajnóg i rowerów przy docieraniu do szkoły. Zwiększająca się liczba ścieżek rowerowych pozwala, by korzystanie z ekologicznych jednośladów stawało się coraz powszechniejsze. Ludzie chętnie z tej możliwości korzystają.

Dzieci nie są wyjątkiem. Uczniowie chętnie wzięli udział w zajęciach, a miejskie statystyki pokazują, że najmłodsi mieszkańcy miasta jeżdżą na rowerach i hulajnogach naprawdę chętnie. To doskonałe połączenie przyjemnego z pożytecznym. Pojazdy tego typu są nie tylko ekologiczne, ale również korzystne dla zdrowia.