Żołnierze pojawią się dzisiaj w Skawinie w związku z zaplanowanym na ten dzień wojskowym piknikiem. Wydarzenie będzie nie tylko atrakcją, ale również okazją do zaciągnięcia się w szeregi wojska. Piknik będzie szczególnie atrakcyjny dla tych, którzy rozważają zasadniczą służbę wojskową. Żołnierze odpowiedzą na wszystkie pytania.

Sprzęt wojskowy i orkiestra z Krakowa

Z okazji pikniku wojskowego na Błoniach Skawińskich  nie zabraknie atrakcji. Będzie sprzęt wojskowy i żołnierze opowiadający o swojej codzienności w służbie wojskowej. Będzie można podejść i z bliska zobaczyć nowoczesne, wojskowe elementy wyposażenia, między innymi pojazdy desantowe, wielozadaniowe pojazdy Humvee, a także elementy uzbrojenia.

Niewątpliwą atrakcją będzie również mobilna strzelnica, którą dla odwiedzających przygotowały Tarnowskie Zakłady Mechaniczne. Wojskowe atrakcje uzupełni słynna krakowska orkiestra wojskowa, która tego dnia będzie odpowiadała za oprawę muzyczną. Piknik wojskowy spodoba się wszystkim miłośnikom militariów i z pewnością będzie cennym wydarzeniem dla osób rozważających aktywną służbę wojskową w przyszłości.

Rekrutacja nowych członków polskiego wojska

Rekrutacja nowych członków dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej odbywa się obecnie w 32 miastach w Polsce. W Skawinie podczas pikniku chętni będą mieli do swojej dyspozycji aż trzy punkty rekrutacyjne. W takim punkcie będzie można złożyć wniosek o wstąpienie do wojska, a także uzyskać wszystkie informacje dotyczące służby.

Rekrutujący zachęcają młodych mężczyzn i kobiety atrakcyjną pensją. Żołnierze mają zarabiać 4560 zł brutto miesięcznie od momentu rozpoczęcia służby, a więc praktycznie na sam start. Służbę poprzedza 28-dniowe szkolenie i 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne. Wojsko daje również wiele możliwości rozwoju i awansu, co wiąże się ze stałym wzrostem zarobków.

Jeśli więc zastanawiacie się nad rozpoczęciem służby wojskowej, piknik w Skawinie jest idealną okazją, by dowiedzieć się więcej na ten temat. Tymczasem zapraszamy również na stronę w całości poświęconą wojsku: https://zolnierzewykleci.pl/.