W niewielkiej miejscowości Izdebnik pewien odcinek drogi krajowej, który od kilku lat uchodził za niezwykle ryzykowny, został wyposażony w fotoradar. Prędkość dopuszczalna na tym fragmencie drogi wynosi 50 km/h, a wielu mieszkańców tego rejonu już doświadczyło konsekwencji przekroczenia tego limitu. Nowy fotoradar ma charakteryzować się jeszcze większą precyzją.

Po całej Polsce trwa proces zastępowania starych radarów nowoczesnymi urządzeniami. Tym samym los spotkał również aparat monitorujący prędkość pojazdów na wspomnianym odcinku drogi w Izdebniku.

Według informacji podanych przez stronę „Izdebnik” na Facebooku, instalatorzy twierdzą, że nowe urządzenie jest „znacznie lepsze” niż poprzednie.

Wymiana radarów rozpoczęła się z początkiem bieżącego roku. Jak donoszą eksperci z tej branży, nowe urządzenia są nie tylko bardziej precyzyjne w detekcji przekraczania prędkości, ale również mogą dokumentować inne wykroczenia drogowe, takie jak korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy czy jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.