Sezon pływacki w Polsce trwa zwykle do 30 września. Chciałbyś popływać w Skawinie? Przede wszystkim zobacz z jakich udogodnień możesz skorzystać. Miejsca uznane za oficjalne kąpieliska są bezpieczne, monitorowane przez ratowników wodnych, a próbki wody bezsprzecznie regularnie badane.

Nieopodal Skawiny możesz popływać na kąpieliskach:

  • Kryspinów, adres: Kraków, Kryspinów

Akwenem kąpieliska jest Zalew na Piaskach, o długości linii brzegowej kąpieliska 500 m. Sezon kąpielowy kończy się 31.08.2021. Godziny otwarcia kąpieliska: 10:00-18:00.

Na terenie znajduje się szereg atrakcji – wyznaczona strefa w wodzie, ogrodzony teren. Dodatkowo jest możliwość korzystania ze strefy wyznaczonej do rekreacji i sportu. Toaleta, natryski, przebieralnie, kosze na śmieci oraz punkt czerpania wody są dostępne. Kąpieliska dogląda ratownik, jest specjalnie wyznaczone miejsce do kąpieli dla dzieci. Obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt domowych.

  • Plaża Bagry – adres: ul. Kozia, Kraków

Akwenem kąpieliska jest Zalew Bagry Wielkie, o długości linii brzegowej kąpieliska 100 m. Sezon kąpielowy kończy się 31.08.2021. Godziny otwarcia kąpieliska: 10:00-18:00.

Na terenie znajduje się szereg atrakcji – wyznaczona strefa w wodzie, ogrodzony teren. Dodatkowo jest możliwość korzystania ze strefy wyznaczonej do rekreacji i sportu. Toaleta, natryski, przebieralnie, kosze na śmieci oraz punkt czerpania wody są dostępne. Podczas gdy kąpieliska dogląda ratownik, jest specjalnie wyznaczone miejsce do kąpieli dla dzieci, można korzystać z pomostu i molo. Dlatego chętni nie wprowadzają zwierząt domowych.

  • Plaża Bagry Wschód – adres: ul. Bagrowa, Kraków

Akwenem kąpieliska jest Zalew Bagry Wielkie, o długości linii brzegowej kąpieliska 95 m. Sezon kąpielowy kończy się 31.08.2021. Godziny otwarcia kąpieliska: 10:00-18:00.

Na terenie znajduje się poza tym szereg atrakcji – wyznaczona strefa w wodzie, ogrodzony teren. Dodatkowo jest możliwość korzystania ze strefy wyznaczonej do rekreacji i sportu. Toaleta, natryski, przebieralnie, kosze na śmieci oraz punkt czerpania wody są dostępne. Podczas gdy kąpieliska dogląda ratownik, jest specjalnie wyznaczone miejsce do kąpieli dla dzieci, można korzystać z pomostu i molo. Obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt domowych.

  • Przystań Brzegi – adres: Trakt Papieski, Kraków

Akwenem kąpieliska jest Zbiornik Brzegi II, o długości linii brzegowej kąpieliska 435 m. Sezon kąpielowy kończy się  5.09.2021. Godziny otwarcia kąpieliska: 10:00-18:00.

Na terenie znajduje się ponadto szereg atrakcji – wyznaczona strefa w wodzie, ogrodzony teren. Dodatkowo jest możliwość korzystania ze strefy wyznaczonej do rekreacji i sportu. Toaleta, natryski, przebieralnie, kosze na śmieci oraz punkt czerpania wody są dostępne. Podczas gdy kąpieliska dogląda ratownik,  goście korzystają z pomostu i molo. Obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt domowych.