W środę, 3 listopada rozpocznie się długo wyczekiwany remont ulicy Krakowskiej. Chociaż inwestycje wzbudzają spory entuzjazm u władz miasta, mieszkańcy boją się utrudnień. Chodzi przecież o ulicę w samym centrum miasta. Według wstępnych ustaleń prace remontowe potrwają około 2 miesiące.

Przebudowa skrzyżowania i obwodnicy na rondo

Ulica Krakowska w Skawinie (droga krajowa nr 44) zostanie zamknięta na kilku odcinkach, ponieważ postanowiono zrealizować dwie inwestycje za jednym razem. Ma to sens, ponieważ prace remontowe będą wymagały całkowitej reorganizacji ruchu. Lepiej nie przedłużać utrudnień, którymi już żyje cała Skawina, mimo że remont jeszcze się nie rozpoczął.

W Skawinie zaplanowano przebudowę skrzyżowania na ulicy Krakowskiej i Obwodnicy. Dotychczas prace modernizacyjne nie kolidowały z ruchem drogowym. To się jednak zmieni od 3 listopada, kiedy prace wejdą na dalszy etap. Na szczęście komunikacja miejska nadal będzie kursowała zamkniętymi dla samochodów odcinkami. Z pewnością jest to dobra informacja dla osób, które dojeżdżają tamtędy do pracy.

Utrudnienia komunikacyjne na drodze do Krakowa

Remonty drogowe w Skawinie są połączone z pracami modernizacyjnymi w Krakowie, gdzie rozpocznie się budowa ronda na ulicy Skotnickiej. Prace modernizacyjne i czasowa reorganizacja ruchu z pewnością zagrają na nerwach kierowców, którzy zmuszeni będą podróżować między Krakowem a Skawiną za pośrednictwem dróg objazdowych.

Tej inwestycji nie można było jednak dłużej odwlekać. DK44 tworzy istotną trasę komunikacyjną, którą w godzinach szczytu przemierza kilka tysięcy pojazdów. Zamiana skrzyżowań na ronda turbinowe to ważny krok w kierunku poprawienia komfortu kierowców.

Warto wspomnieć również o innych zmianach będących częścią tej samej inwestycji. Remontowane odcinki uzupełnią między innymi przejścia dla pieszych, przystanki i ciągi rowerowe. Prace obejmą również modernizację i rozbudowę sieci gazowych, wodociągowych i elektroenergetycznych. Powstanie również nowy system kanalizacji deszczowej.

Zmiany w ruchu mają potrwać 2 miesiące, jednak cała inwestycja potrwa aż 9 miesięcy. Co ciekawe, na najbliższą przyszłość planowane są kolejne prace, na innych odcinkach. Wszystko po to, by usprawnić komunikację lokalną i tranzytową.