W Bibliotece Pedagogicznej w Skawinie można podziwiać prace 8 artystów z niepełnosprawnościami, którzy są podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy. Wystawa nie tylko cieszy oczy, ale daje również motywację do pokonywania własnych przeciwności losu.

Osoby z niepełnosprawnościami i ich niesamowite prace

Ośmioro uczestników zgodziło się na udział w inicjatywie realizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie, której celem jest inspirowanie młodego pokolenia. Piękne prace artystów z niepełnosprawnościami istotnie motywują do działania, a także pokazują, że ciężka praca przynosi efekty, dlatego nie wolno się poddawać na drodze do własnych celów.

Obrazy wystawione w przestronnej sali Biblioteki Pedagogicznej są kolorowe, oryginalne i naprawdę ciekawe. Bije z nich pozytywna energia, którą docenią nie tylko wielbiciele malarstwa.

Wernisaż w Bibliotece spotkał się z entuzjastycznym odbiorem. Dyrektorka PCPR w Krakowie dodała, że te znakomite talenty nigdy nie zostałyby odkryte, gdyby nie wsparcie, które w Skawinie jest naprawdę duże. Również wiceburmistrz Skawiny wyraził swoje uznanie dla wystawy. Witold Grabiec przyznał też, że jest dumny z faktu, iż Skawina jest tak dobrze rozwinięta pod względem kulturalnym.

Obrazy inspirowane twórczością Marii Grucy

Śp. Maria Gruca jest znaną w Skawinie artystką, która na wiele lat zrezygnowała z twórczości malarskiej. Tak się złożyło, że pani Maria stała się swego czasu jedną z podopiecznych skawińskiego ŚDS i tam wróciła do malowania. W jaki sposób udało się nakłonić kobietę do powrotu do aktywności, którą porzuciła? Odpowiedź tkwi w słowach malarki, która powiedziała kiedyś, że potrafi malować tylko wtedy, gdy jest szczęśliwa. To wiele mówi o działalności ŚDS i uzdrawiającej atmosferze, jaka tam panuje.

A jeśli chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata kultury, zajrzyj na stronę Edukultura.pl.