Kilkadziesiąt lat temu mało kto miał prywatny samochód, w związku z czym parkowanie nie było problemem. Miejsca wystarczało bowiem dla wszystkich. Obecnie niestety nie jest już tak kolorowo. Samochodów jest więcej niż miejsc parkingowych, a to niejedyny problem. Dodatkowym utrudnieniem jest bowiem kultura parkowania, a raczej jej brak!

Gwiazda wśród kierowców

Współpraca z innymi kierowcami na drodze powinna być wspólnym celem, gdyż chodzi o bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników ruchu drogowego. Tymczasem bywa z tym różnie. Niektórzy ludzie wciąż myślą, że są sami na świecie i naprawdę nie rozumieją, że swoim zachowaniem na drodze uprzykrzają innym życie. Świetnym przykładem niekulturalnego zachowania wśród kierowców jest nieprawidłowe parkowanie, co nadgminnie zdarza się naszym polskim celebrytom. Stawanie na zakazie, zajmowanie miejsc dla osób z niepełnosprawnościami, czy parkowanie na linii oddzielającej dwa miejsca parkingowe — to standard.

Niechlubny przykład z celebrytów biorą również tak zwani przeciętni Kowalscy. Gwiazdy parkingów od lat starają się wkurzać kierowców, parkując w taki sposób, by utrudnić innym wjazd lub wyjazd z parkingu.

Nie bądź kierowcą, którego inni nienawidzą!

Początkujący kierowcy mają z parkowaniem pewne trudności i można im wybaczyć pewne niedociągnięcia. Z czasem jednak wszelkie błędy w parkowaniu nie wchodzą w grę, ponieważ zwyczajnie nie ma na to czasu i miejsca. Jeśli więc masz zamiar zająć miejsce dla kierowców z niepełnosprawnościami, naprawdę dwa razy się zastanów. Czy chciałbyś być na miejscu osoby poruszającej się na wózku, niemogącej znaleźć wolnego miejsca parkingowego, bo ktoś zupełnie zdrowy był zbyt leniwy, by się kawałek przejść? Myślmy o innych, bo nigdy nie wiemy, co nas w życiu spotka.

Zdarza się, że się spieszymy, ale to nas nie usprawiedliwia za nieodpowiednie zachowanie. Czasami krótki spacer z dalszego parkingu do miejsca docelowego wyjdzie nam bardziej na zdrowie, niż narażanie się innym kierowcom.