Aplikacje mobilne, dzięki którym można uregulować płatność za parking coraz częściej są wybierane jako alternatywa dla tradycyjnego parkomatu. Nie bez powodu! Strefy parkowania to często duże obszary, a wycieczki do oddalonego urządzenia nie sprzyjają szybkiej i sprawnej organizacji dnia. W sklepach takich jak Google Play czy Apple Store dostępne są praktyczne aplikacje, które pozwolą Ci zapłacić za postój zaledwie w kilka kliknięć. Chcesz wiedzieć, jak to dokładnie działa?

Oszczędność czasu i pieniędzy, czyli precyzyjne aplikacje do parkowania

Jeśli interesuje Cię oszczędne parkowanie, aplikacja mobilna będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby. W większości przypadków opłata za postój obejmuje dokładnie taki czas, w którym pojazd znajdował się na miejscu parkingowym – z dokładnością co do minuty czy nawet sekundy. Klasyczne parkomaty wymagają płatności z góry za przewidywany czas pozostawienia auta.  W takim trybie często się przepłaca – w końcu nigdy nie wiesz, czy nie załatwisz sprawy o wiele szybciej niż się spodziewasz. Aplikacje takie jak AnyPark umożliwiają pełną kontrolę nad postojem dzięki opcji START/STOP.

Wybierz adekwatną aplikację

Zdalne opłaty za parking umożliwia co prawda kilku operatorów, ale nie każdy będzie działał w danym mieście. SPP może respektować tylko niektóre z nich. Zanim pobierzesz na telefon aplikację, upewnij się, że obsługuje miasto, w którym się przemieszczasz. Jeśli zamierasz korzystać z tego rozwiązania, wyjeżdżając autem do innego miasta, także z odpowiednim wyprzedzeniem zweryfikuj, jakiej aplikacji będziesz potrzebować.

Oznaczenie pojazdu – to konieczne przy aplikacji!

Jeśli korzystasz z aplikacji lub zamierzasz zacząć, pamiętaj, że musisz umieścić w widocznym miejscu nazwę lub symbol operatora. Jeśli na parkingu pojawi się kontroler, będzie wiedział, że postój został opłacony w systemie online i sprawdzi ważność biletu we wskazanej przez ciebie aplikacji. Tego typu oznaczenie występuje najczęściej w formie naklejki na szybę lub wydruk logo operatora wydrukowanego i umieszczonego za przednią szybą.

Dużą zaletą aplikacji do parkowania jest fakt, że nie musisz wracać do pojazdu, aby przedłużyć postój. Wystarczy, że zrobisz to z poziomu aplikacji ze swojego konta. Tym samym aplikacja realnie wpływa na poprawienie Twojej codziennej organizacji. Czemu jej sobie nie ułatwić w ten sposób?