Na stadionie miejskim w Skawinie rozpoczęto wyczekiwany remont, który zmieni standard obiektu. Pierwszy etap modernizacji, który obejmował wymianę płyty na boisku orlik, rekultywację boisk bocznych oraz poprawę infrastruktury, został już zakończony.

Stadion będzie przystosowany do organizacji zawodów rangi wojewódzkiej

Rozpoczyna się drugi etap modernizacji stadionu w Skawinie, w ramach którego naturalna nawierzchnia boiska zostanie zastąpiona sztuczną. Powstanie także infrastruktura do uprawiania lekkoatletyki, w tym bieżnia i rzutnie.

Modernizacja stadionu jest finansowana głównie ze środków uzyskanych przez gminę w ramach programu Polski Ład. Po zakończeniu prac Skawina zyska nowoczesny obiekt, który będzie mógł być wykorzystywany do organizacji zawodów sportowych o randze wojewódzkiej. Stadion będzie mógł być również wykorzystywany przez inne skawińskie kluby, takie jak UKS Jedynka, KS Optima czy Skawina Biega.

Prace modernizacyjne mają potrwać 13 miesięcy, podczas których stadion będzie wyłączony z użytkowania. W tym czasie Wiślanie Jaśkowice, piłkarski klub grający na tym obiekcie, przeniosą się na stadion Milenium Skawina.