W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym, które jest częścią Zespołu Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie, zarówno maturzyści jak i nauczyciele świętowali symboliczne sto dni do egzaminu dojrzałości. Szkoła ta działa pod patronatem parafii pw. Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

Uroczystość rozpoczęła się od tradycyjnego poloneza, którym kierowali uczniowie razem z nauczycielami. Kacper Mazur, jeden ze studentów, otworzył polonez razem z Elżbietą Drążek, dyrektorką ZKS-u. Następnie poloneza maturzystów zainaugurował ten sam licealista, ale tym razem z Pauliną Młodzik.

Agnieszka Kapusta, wychowawczyni maturzystów, ma bardzo wysokie mniemanie o swoich podopiecznych i ich zdolnościach.

– Jestem przekonana, że moi uczniowie poradzą sobie bez najmniejszego problemu na egzaminie maturalnym. Oczywiście nie da się uniknąć pewnej dozy stresu, ale są dobrze przygotowani i mają w sobie dużo siły – mówi Agnieszka Kapusta.

Podobne optymistyczne nastawienie mają również sami uczniowie. Kamil Adamczyk, jeden z maturzystów, wyraził swój pozytywny nastrój wobec nadchodzącego egzaminu.

– Jesteśmy dobrze przygotowani i pozytywnie nastawieni. Nauczyciele dali z siebie wszystko, aby nas przygotować, a my ćwicząc na próbnych maturach zdążyliśmy już oswoić się z formatem egzaminu – dodaje uśmiechnięty Kamil Adamczyk.