W sobotę 20 stycznia 2024 roku, młodzi studenci z czterech klas Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie w Skawinie cieszyli się swoim pierwszym balu – studniówką. Wydarzenie odbyło się w Sali Bankietowej Triana, położonej w Mogilanach w powiecie krakowskim. Odliczanie do jednego z najważniejszych egzaminów w ich życiu, matury, rozpoczęło się od poloneza, który wytańczyli 107 dni przed egzaminem.

Studniówka to nie tylko okazja do zabawy i uwolnienia się od stresu związanego z nadchodzącymi egzaminami. Jest to również czas, kiedy młodzi ludzie, wkroczywszy na drogę dorosłości, mogą podziękować dyrekcji szkoły i nauczycielom za ciężką pracę, wiedzę przekazaną, troskę, a czasem za dyscyplinę; ale także za wyrozumiałość dla młodzieńczych zachowań i pomysłów oraz za wspólne spędzone lata licealne. Studniówka to także czas podziękowań dla rodziców i kolegów z klasy.

Sala Bankietowa Triana w Mogilanach była tętniącym życiem miejscem, gdzie setki osób – maturzystów, ich towarzyszy oraz kadry pedagogicznej – świętowały razem ten wyjątkowy wieczór. Wybrali oni do tego celu urokliwą salę bankietową z otwartą przestrzenią oraz eleganckimi balkonami, gdzie mogli wspólnie tańczyć i bawić się, celebrując ten ważny moment w swoim życiu.