W skawińskim Centrum Pomocy Rodzinie rozpoczęły się zajęcia i warsztaty dla osób uzależnionych. To specjalny, bezpłatny program finansowany ze środków budżetu gminy Skawina. Jego celem jest przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii. Chętni wciąż jeszcze mogą zapisać się na spotkania.

Dlaczego terapia to klucz w leczeniu uzależnień?

Bezpłatne zajęcia organizowane dla osób uzależnionych lub prawie uzależnionych mogą okazać się drogą do uzdrowienia. Osoby uzależnione często ignorują fakt, że środki odurzające są jedynie próbą zamaskowania problemów, z którymi nie radzą sobie na co dzień.

Terapia jest sposobem na zdobycie umiejętności radzenia sobie z życiem i zastąpienia alkoholu lub narkotyków innymi sposobami na poprawę humoru. Warsztaty ze specjalistami CPR pomogą zrozumieć, w czym tkwi sedno problemu i jak można odnaleźć drogę do ponownego przejęcia kontroli nad własnym życiem.

W podjęciu walki z uzależnieniem najtrudniejsze jest to, by wyobrazić sobie życie bez alkoholu lub substancji psychoaktywnych. Początkowo życie bez nałogu może wydawać się puste, ale szybko zdajemy sobie sprawę, że życie bez substancji odurzających jest o wiele lepsze. I daje zdecydowanie więcej możliwości.

Centrum Pomocy Rodzinie pomaga również rodzinom osób z niepełnosprawnościami

Przeciwdziałanie uzależnieniom to jeden z wielu aspektów pracy skawińskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Mniej więcej w tym samym czasie rozpoczęto nabór na zajęcia prowadzone dla rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Ten cykl warsztatów obejmuje naukę dobrego wychowania i sposobów radzenia sobie z problemami w rodzinie. Eksperci pomogą znaleźć sposoby na zachęcenie dzieci do współpracy i drogę do wspólnego pokonywania trudności. Warsztaty pomogą również w znalezieniu odpowiedzi na trudne pytania, na przykład związane ze stosowaniem kar.

Zajęcia potrwają aż do 4 kwietnia i także są zupełnie darmowe. Warsztaty odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 17:00 w budynku CWR przy ulicy ks. Jerzego Popiełuszki 17.

A jeśli chcesz poczytać więcej o wychowaniu dzieci, zajrzyj na stronę: https://www.uwagazabawa.pl/.