Kąpieliska w Małopolsce oferują różnorodne atrakcje i doskonałe warunki do relaksu i rekreacji nad wodą, zachęcając turystów do cieszenia się urokami regionu. Sprawdź, gdzie w regionie warto jechać nad wodę!

Jezioro Czorsztyńskie

Jedno z największych i najpiękniejszych jezior w Małopolsce. Położone jest w Pieninach, niedaleko Zakopanego. Jezioro Czorsztyńskie oferuje doskonałe warunki do kąpieli, żeglarstwa, wędkowania i innych form rekreacji wodnej. Można również podziwiać piękne widoki na pobliskie góry.

Zalew Nowy Wiśnicz

Popularne miejsce rekreacyjne położone niedaleko Krakowa. Zalew Nowy Wiśnicz oferuje piaszczyste plaże, liczne atrakcje dla dzieci, miejsca do grillowania i piknikowania oraz możliwość uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing czy kajakarstwo.

Jezioro Rożnów

Jedno z największych sztucznych jezior w Polsce, położone na terenie Beskidu Wyspowego. Jezioro Rożnów jest popularne wśród turystów ze względu na piękne plaże, możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, takiego jak rowery wodne czy kajaki, oraz malownicze otoczenie górskie.

Jezioro Klimkówka

Naturalne jezioro w Beskidzie Niskim, niedaleko Krosna. Jezioro Klimkówka oferuje czystą wodę, piaszczyste plaże i liczne miejsca do wypoczynku. Można tutaj korzystać z kąpieli, łowić ryby, a także spacerować po okolicznych szlakach turystycznych.

Zalew Dobczycki

Zbiornik wodny położony na rzece Raba, niedaleko Krakowa. Zalew Dobczycki jest popularnym miejscem do uprawiania sportów wodnych, takich jak żeglarstwo, windsurfing czy kajakarstwo. Kąpieliska z piaszczystymi plażami, a także liczne restauracje i atrakcje dla dzieci sprawiają, że jest to popularne miejsce rekreacyjne dla całej rodziny.