25 czerwca 2023 roku, Hala Widowiskowo-Sportowa w Skawinie stała się gospodarzem dziesiątego, jubileuszowego Memoriału Sylwestra Guzika w Tenisie Stołowym. Centrum Kultury i Sportu w Skawinie pełniło rolę organizatora tego wydarzenia sportowego, a przy wsparciu Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego, który jak zwykle był partnerem wydarzenia i zapewniał sędziowanie zawodów, odbył się ten ważny memoriał. W ten sposób uhonorowano pamięć wybitnej postaci – trenera Sylwestra Guzika, niezaprzeczalnie utalentowanego i inspirującego człowieka.

Jakość rywalizacji była imponująca, z udziałem medalistów zarówno Mistrzostw Polski jak i Mistrzostw Województwa na listach startowych. Dla zawodników po raz drugi przewidziano możliwość rywalizacji w kategorii Open Amatorzy o Puchar Dyrektora CKiS, co wzbudziło duże zainteresowanie. Jak ma to miejsce każdego roku, oficjalne otwarcie Memoriału dokonał syn trenera Guzika – pan Jacek Guzik oraz jego córka Natalia.

Najlepszym młodym graczom wręczono medale i dyplomy w kategoriach młodzieżowych, natomiast zwycięzcy w kategoriach Open otrzymali puchary i dyplomy. Ponadto, nagrody rzeczowe trafiły do tych, którzy wygrali zawody, a dla wszystkich dzieci przygotowano loterię z drobnymi prezentami. Najlepsze zawodniczki w obu kategoriach Open zostały dodatkowo nagrodzone specjalnymi zestawami upominków. Nagrody wręczali pan Jacek Guzik wraz z córką Natalią, a wspierani byli przez Pana Karola Kościelnego – Przewodniczącego Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Skawinie oraz Pana Jakuba Krasuskiego – Zastępcy dyrektora ds. sportu w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Edycja tegorocznych zawodów zgromadziła 81 zawodników. Warto dodać, że młodzi zawodnicy trenujący pod okiem CKiS Skawina osiągnęli wysokie miejsca w swoich kategoriach. Turniej dostarczył wiele emocji sportowych, zaskakujących zagrań i szybkich reakcji, dostarczając radości zarówno uczestnikom jak i publiczności.